שואבי האבק בשירות המלחמה בקרדית האבק

ככל חבורה מגובשת, גם לי ולחברותיי יש את הזמן הקבוע אותו אנו מקדישות זו לזו, אצלנו הזמן מתגבש במסגרת “פרלמנט” נשים. כל יום שישי בבוקר, אנו מתכנסות בבית קפה אחר באזור מגורינו, מתפנות מעיסוקינו השוטפים, ממטלות הבית הלוחצות, הבעל, הילדים והעבודה השוחקת, ופשוט שופכות את הלב אחת בפני השנייה, ומקשיבות..

 

לאחרונה שמתי לב שהרבה מן המפגשים, איכשהו תמיד חוזרים ומתרכזים בנושא הטורד את מנוחתנו- קרדית אבק הבית. כבר שבועות שלא נזכרנו בערגה באותם הימים חסרי הדאגות כסטודנטיות באוניברסיטאות השונות וגם הפסקנו במפתיע לקטר על הבעלים.. רק בעל חיים מיקרוסקופי, שאי אפשר לראות אותו או אפילו לחוש במגעו, מעסיק אותנו ללא רחם. נושא השיחה נולד אחרי שהסתבר במקרה שכולנו נפלנו קורבן להתקפת קרדית אבק הבית. כולנו מתמודדות עם ילד או מבוגר אחד לפחות הסובלים מתופעות אלרגיות של נזלות בלתי פוסקות, שיעולים, עיטושים או עיניים נפוחות.

 

אחרי תחקירים קצרים גילינו כל אחת בדרכה, שבכדי להתגבר על קרדית אבק הבית, יש להקפיד על ניקיון יסודי, בעיקר באזורים המועדים להיות קן גידול נוח עבור היצור, שיש להיפטר מהלחות באמצעות מזגנים ושרצוי לכבס מצעים ובגדים ללא הפסקה. אבל לצערנו, הסקנו שני דברים נוספים, ראשית- שהפכנו, ואם לדבר בכנות, גם הפכנו את כל בני ביתנו לעבדים במרוץ אחר ניקיון ותחזוקת הבית, ושנית- שכל מאמצינו עלו בתוהו, ובעיית מתקפת קרדית האבק, לא באמת נפתרה.
לאחר התייעצות ארוכה נוספת שערכנו, הוחלט לנסות ולהשתמש בשואב אבק ביתי כפתרון. כמו שאנחנו תמיד אוהבות, גם בנושא הזה החלטנו לערוך השוואות, כל אחת והצלחת שואב האבק החדש שהיא קנתה לטובת מיגור תופעת הקרדית. באמת שיצא שהתנסינו ברוב השיטות הנהוגות היום בשוק- משואבים תעשייתיים דרך כאלה שפועלים באמצעות מים ועד מכשירים חובטים. אחת מאיתנו, אף הגדילה לעשות “והוציאה לנו את העיניים” כשרכשה שואב קירבי העולה יותר מעשרת אלפים שקלים ונחשב לבולדוזר עבודה, אך גם היא חזרה מהבדיקה הביתית בידיים ריקות ועיניים מושפלות.

 

לא ארצה לשעמם אתכם בתיאורים של כל הניסיונות חסרי הפשר שלנו, ולכן פשוט אקפוץ לגילוי החשוב באמת: רק שואב אבק מסוג hygienitech נתן לפסולת האלרגנית שמשאירה אחריה קרדית אבק הבית, את “מכת המוות”. מדובר במכשיר שעושה פעולות רבות יותר ממה שכל שואב אבק אחר מסוגל. Hygienitech תוקף את התופעה בצורה כפולה:
* הפעלת אור המייצר אזור ללא לחות והורס את סביבת הגידול של החרק.
* שימוש בחומרי הדברה ירוקים המשמידים את הDNA של הקרדית, ובצורה זו מונעים ממנה לשוב במשך תקופה ארוכה.

לצערנו, המכשיר מצריך ידע וניסיון תפעולי ולכן יש להזמין בעל מקצוע שימגר את התופעה, לאחר שעתיים של עבודת איש מקצוע בביתנו, נחסכו מאיתנו וממשפחותינו חודשים של סבל.
במבט לאחור, מזל שגם הפעם לקחנו החלטה קולקטיבית בנושא, מכיוון שאני לעולם לא הייתי מצליחה לשער לעצמי, שהפתרון הפשוט לבעיית קרדית אבק הבית יהיה דווקא- שואב אבק..

VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 7.0/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.15_1155]
Rating: -1 (from 3 votes)
שואבי האבק בשירות המלחמה בקרדית האבק , 7.0 out of 10 based on 3 ratings

מאמרים אחרונים

add-box-top-img.jpg
קרדית אבק הבית- איתכם בכל רגע -לקראת האביב ולקראת חג הפסח המתקרב, קדחת הניקיונות והסידורים הופכת למגפה שפושה בכל בית ובכל מקום בישראל, התורים לשטיפת הרכבים ארוכים, חומרי הניקוי מזמן אזלו ממדפי המכולות, החנויות והסופרים וכל משב רוח חולף, המביא איתו חול, לכלוך ואבק גורם לאלפי קללות וגידופים, כמו גם לניקיון חוזר ונשנה של כל פינה ושל כל מרצפת. אולם, עד [...]
קרדית אבק הבית- כיצד להיפטר ממטריד סדרתי? -אמנם לא מדובר על הישרדות בשטח פתוח ולא על עקרונות של אמנות לחימה ושל קרב מגע ישראלי אך היכולת להיפטר ממטרידים וממזיקים היא יכולת נדרשת והכרחית גם בתחומי הבית ומקום העבודה שלנו. את המטרידים הספציפיים הללו, בניגוד לקולגות האנושיות שלהם, קשה לנפנף בסטירת לחי או באיום לתביעה משפטית, ובכל מקרה, מרבית הסיכוי שהם לא דוברים [...]
כיצד נימנע מאלרגיה לקרדית האבק -קרדית האבק היא תופעה שכיחה בכל בית. היא מופיעה על גבי בדים כמו כיסויי מיטה, וילונות ושטיחים, בחדרים בהם אין אוורור טוב ועל גבי רהיטים ופריטים שונים בבית, ספרים ומוצרי נייר ועוד. היא מלווה אנשים גם בדירות עירוניות וגם בבתים פרטיים באיזורים כפריים יותר. זוהי הסיבה שעם השנים פיתחו רבים אלרגיות ברמות שונות לקרדית האבק. [...]
האם ישנו קשר ישיר בין קרדית אבק הבית לבין התפתחות אלרגיות? -השאלה שבה נעסוק במאמר שלפניכם היא השאלה שבכותרת, אך בטרם נעסוק בשאלה עצמה, נבהיר – למי ששפר מזלו וטרם יצא לו להתוודע ל”קרדית אבק הבית” – שמדובר בחרק זעיר שמתפקד כ”אלרגן” (אלרגן ובאנגלית Allergen-  הוא כל חומר שעלול לגרום לתגובה אלרגית אצל האדם או אצל בעלי חיים על ידי גירוי-יתר של מערכת החיסון) וחי “למחייתו” משלושה דברים:   “מזון” [...]
add-box-bot-img.jpg

תמונות של קרדיות אבק

small-img1.jpg

צילום כרום

small-img2.jpg

ריכוז קרדיות אבק

small-img3.jpg

קרדית אבק

small-img4.jpg

קרדיות אבק-תקריב

gray-box-top-img.jpg
gray-box-bot-img.jpg