קרדית האבק- כמעט כל מה שרציתם לדעת

מספר הסובלים מאלרגיה לקרדית אבק הבית הולך וגדל ואיתו גם אי שביעות הרצון מהשימוש המרובה בתרופות אנטי אלרגניות. התופעה המתרחבת מעוררת, כצפוי, שאלות רבות אצל רבים מאיתנו. קיבצנו לנוחיותכם מספר נושאים בוערים.

האם קרדית האבק מהווה סיכון חמור לתינוקות?

קרדית האבק אינה תוקפת אותנו, רק מקשה על חיינו. ההפרשות שהיא משאירה אחריה, בעיקר באזורי הלינה גורמות לאלרגיות קשות. החיידק המיקרוסקופי עצמו לא מסוכן לתינוק יותר מאשר למבוגר, אך עם זאת עקב שברירותו של הפעוט גופו מתקשה לעיתים להתגבר על תופעות האלרגיה ועלולות להיווצר בעיות במערכת הנשימה שטרם התפתחה לחלוטין.

כלבנו האהוב מתגרד ללא הפסקה. המקלחות הרבות והריסוס נגד פרעושים וקרציות לא עזרו להפחית את הבעיה. האם ייתכן שהוא פיתח תגובה אלרגית להימצאות קרדית האבק בביתנו? איך ניתן לטפל בבעיה?

התשובה היא כן. בעלי חיים סובלים מפגיעת קרדית האבק בדיוק כמו בני אדם, והטיפול במקרה שלהם זהה. ראשית, יש לאבחן את התופעה בצורה יסודית על ידי וטרינר. אם אכן ייקבע שמדובר בבעיה המדוברת, ניתן להקל על התסמינים בעזרת תרופות נגד גירוד ודאגה לסביבה נקייה ככל האפשר- טיפוח מקום מרבצו של חיית המחמד, ניקוי אבק ושיער על בסיס יומיומי, ומקלחות תכופות.

האם שואב האבק משמיד את קרדית אבק הבית?

שואבי אבק רגילים, אפילו בעלי עוצמת מנוע גבוהה במיוחד או יקרים באופן חריג, יכולים לסייע בפינוי קרדית האבק והפסולת האלרגנית שהיא מותירה אחריה באופן זמני בלבד. הבעיה האמיתית מתחילה לאור העובדה שיכולת השיקום של הנגיף גדולה והוא מתרבה במהירות עצומה.

האם קרדית האבק גורמת לפריחות ולפצעים על העור?

קרדית האבק לא גורמת לתופעות הללו באופן ישיר, אבל היא מחוללת אלרגיה שאלו הן תוצאותיה. החרק המיקרוסקופי אינו נושך או עוקץ.

האם יש טיפול אלטרנטיבי נגד קרדית האבק?

הרפואה האלטרנטיבית, בעיקר זו המבוססת על השיטה הסינית, מציעה טיפולים מגוונים לטיפול באלרגיות. מדובר, בין היתר, בדיקור, בכדורים הומיאופתיים, במשחות על בסיס צמחי מרפא ועוד, הכול בהתאמה אישית לפי בעיית ורצון המטופל. חשוב לציין כי טיפולים אלה טרם הוכחו מדעית.

 

VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 5.9/10 (8 votes cast)
VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 0 (from 0 votes)
קרדית האבק- כמעט כל מה שרציתם לדעת, 5.9 out of 10 based on 8 ratings

מאמרים אחרונים

add-box-top-img.jpg
קרדית אבק הבית- איתכם בכל רגע -לקראת האביב ולקראת חג הפסח המתקרב, קדחת הניקיונות והסידורים הופכת למגפה שפושה בכל בית ובכל מקום בישראל, התורים לשטיפת הרכבים ארוכים, חומרי הניקוי מזמן אזלו ממדפי המכולות, החנויות והסופרים וכל משב רוח חולף, המביא איתו חול, לכלוך ואבק גורם לאלפי קללות וגידופים, כמו גם לניקיון חוזר ונשנה של כל פינה ושל כל מרצפת. אולם, עד [...]
קרדית אבק הבית- כיצד להיפטר ממטריד סדרתי? -אמנם לא מדובר על הישרדות בשטח פתוח ולא על עקרונות של אמנות לחימה ושל קרב מגע ישראלי אך היכולת להיפטר ממטרידים וממזיקים היא יכולת נדרשת והכרחית גם בתחומי הבית ומקום העבודה שלנו. את המטרידים הספציפיים הללו, בניגוד לקולגות האנושיות שלהם, קשה לנפנף בסטירת לחי או באיום לתביעה משפטית, ובכל מקרה, מרבית הסיכוי שהם לא דוברים [...]
כיצד נימנע מאלרגיה לקרדית האבק -קרדית האבק היא תופעה שכיחה בכל בית. היא מופיעה על גבי בדים כמו כיסויי מיטה, וילונות ושטיחים, בחדרים בהם אין אוורור טוב ועל גבי רהיטים ופריטים שונים בבית, ספרים ומוצרי נייר ועוד. היא מלווה אנשים גם בדירות עירוניות וגם בבתים פרטיים באיזורים כפריים יותר. זוהי הסיבה שעם השנים פיתחו רבים אלרגיות ברמות שונות לקרדית האבק. [...]
האם ישנו קשר ישיר בין קרדית אבק הבית לבין התפתחות אלרגיות? -השאלה שבה נעסוק במאמר שלפניכם היא השאלה שבכותרת, אך בטרם נעסוק בשאלה עצמה, נבהיר – למי ששפר מזלו וטרם יצא לו להתוודע ל”קרדית אבק הבית” – שמדובר בחרק זעיר שמתפקד כ”אלרגן” (אלרגן ובאנגלית Allergen-  הוא כל חומר שעלול לגרום לתגובה אלרגית אצל האדם או אצל בעלי חיים על ידי גירוי-יתר של מערכת החיסון) וחי “למחייתו” משלושה דברים:   “מזון” [...]
add-box-bot-img.jpg

תמונות של קרדיות אבק

small-img1.jpg

צילום כרום

small-img2.jpg

ריכוז קרדיות אבק

small-img3.jpg

קרדית אבק

small-img4.jpg

קרדיות אבק-תקריב

gray-box-top-img.jpg
gray-box-bot-img.jpg