קרדית אבק הבית- אבק בדרכים

בעוד שאת הבית הפרטי שלנו, שלא לדבר על המשרד ועל המרחב העסקי שלנו, אנו מקפידים לנקות באופן תכוף וקבוע, גם בשל החשיבות הבריאותית שבדבר, גם עבור החזות האסתטית והנעימה וגם עבור ההרגשה האישית שלנו, הרי שאת ניקיון הרכב אנו מותירים לזמנים מיוחדים כמו לפני חג, אחרי תקופת אקלים ומשאבים סוערת במיוחד וכיוצא באלו. למעשה, אין כל הבדל בין קיומה של קרדית אבק הבית במרחב הפנימי של הדירה או הנכס שלנו לבין הימצאותה בין ריפודי הרכב ובאזור שטיחוני הרגליים והסיכונים הפיזיים הכרוכים בקרבה יתרה למזיקים הללו ובשאיפת צרכיהם ושאריותיהם, אפילו גדולה יותר בשל הנפח הקטן של הרכב ודחיסות האוויר הרבה יותר. כיצד אפשר לצמצם הימצאות קרדית אבק הבית ברכבכם ומדוע חשוב לנקוט באמצעים אלו?

 

על מי, בעיקר, משפיעה קרדית אבק הבית ברכב?

למרות שכמעט כולנו רגישים, בצורה כזו או אחרת, לפגעי אבק ולכלוך הקיימים באוויר הפתוח, ובכלל אלו גם נזקי קרדית אבק הבית, הרי שהמועדים ביותר לפורענות הם הילדים הקטנים, שהם קרובים יותר, מבחינת גובה, לאזורים הרוויים בקרדיות ובמזהמים וגם מערכת החיסון שלהם, והיכולת להתמודד עם טפילים הנצמדים לעור ולמחזור הדם, עדיין לוקה בחסר ולא הגיעה לשיא יכולותיה ועוצמתה. גם חיות המחמד, הנושמות, מילולית, את אוויר רצפת הרכב ושטיחי הרכב, הם קורבנות פוטנציאליים של השפעת קרדית אבק הבית.

 

טיפים חשובים להתמודדות עם קרדית אבק הבית ברכב

על מנת לצמצם, למינימום סביר ונסבל, את נוכחות קרדית אבק הבית בתוך רכב, יש לבצע מספר פעולות פשוטות וקלות באופן שוטף:

  • יש לנקות, בצורה סיסטמתית וקבועה, את הרכב מבחינה חיצונית ופנימית בעזרת מים וסבון.
  • חשוב לעשות ניקוי פנים יסודי ברכב, כולל שאיבת ריפוד ושטיחים, באופן שיטתי ומסודר, כך שתימנע היווצרות מרבצי קרדית אבק הבית באזורים מועדים לכך.
  • ילדים במושב האחורי הם שמחה, צחוק וצליל, אך הם גם חול, לכלוך ואבק. נסו לנער מעליהם, לפני הכניסה לרכב, כל סוג של אבק או לכלוך על ידי הסרת הנעליים והפיכתן, מעבר עם היד על הבגדים והעברת מטלית לחה על ידיהם.

 

בעוד שאת חוץ הרכב קל, יחסית לשטוף ולנקות, הרי שאת ניקיון פנים הרכב, למי שאינו מיומן בכך, קשה ומורכב יותר לבצע. כדאי, ואף מומלץ בחום, לשלב שטיפה פנימית וחיצונית במתקני שטיפה הקיימים בתחנות דלק ובמקומות רבים ברחבי הערים והיישובים, וכמו כן לפנות, מדי תקופה, לחברה מקצועית לניקוי ריפודי רכב על מנת לשאוב אבק ולטהר את המושבים לחלוטין מפגיעתה של קרדית אבק הבית ומפגיעתם של מזיקים דומים אחרים.

על מנת לשמור על חזות הרכב, על ההרגשה החיובית כאשר נמצאים בתוכו, על תקינותו ובעיקר על בריאותכם ובריאות יקיריכם, אסור להזניח את עניין ניקוי פנים הרכב והריפודים ואת החשיבות שבהדברתה של קרדית אבק הבית מהחלל הפנימי שלו.

 

VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 0 (from 0 votes)

מאמרים אחרונים

add-box-top-img.jpg
קרדית אבק הבית- איתכם בכל רגע -לקראת האביב ולקראת חג הפסח המתקרב, קדחת הניקיונות והסידורים הופכת למגפה שפושה בכל בית ובכל מקום בישראל, התורים לשטיפת הרכבים ארוכים, חומרי הניקוי מזמן אזלו ממדפי המכולות, החנויות והסופרים וכל משב רוח חולף, המביא איתו חול, לכלוך ואבק גורם לאלפי קללות וגידופים, כמו גם לניקיון חוזר ונשנה של כל פינה ושל כל מרצפת. אולם, עד [...]
קרדית אבק הבית- כיצד להיפטר ממטריד סדרתי? -אמנם לא מדובר על הישרדות בשטח פתוח ולא על עקרונות של אמנות לחימה ושל קרב מגע ישראלי אך היכולת להיפטר ממטרידים וממזיקים היא יכולת נדרשת והכרחית גם בתחומי הבית ומקום העבודה שלנו. את המטרידים הספציפיים הללו, בניגוד לקולגות האנושיות שלהם, קשה לנפנף בסטירת לחי או באיום לתביעה משפטית, ובכל מקרה, מרבית הסיכוי שהם לא דוברים [...]
כיצד נימנע מאלרגיה לקרדית האבק -קרדית האבק היא תופעה שכיחה בכל בית. היא מופיעה על גבי בדים כמו כיסויי מיטה, וילונות ושטיחים, בחדרים בהם אין אוורור טוב ועל גבי רהיטים ופריטים שונים בבית, ספרים ומוצרי נייר ועוד. היא מלווה אנשים גם בדירות עירוניות וגם בבתים פרטיים באיזורים כפריים יותר. זוהי הסיבה שעם השנים פיתחו רבים אלרגיות ברמות שונות לקרדית האבק. [...]
האם ישנו קשר ישיר בין קרדית אבק הבית לבין התפתחות אלרגיות? -השאלה שבה נעסוק במאמר שלפניכם היא השאלה שבכותרת, אך בטרם נעסוק בשאלה עצמה, נבהיר – למי ששפר מזלו וטרם יצא לו להתוודע ל”קרדית אבק הבית” – שמדובר בחרק זעיר שמתפקד כ”אלרגן” (אלרגן ובאנגלית Allergen-  הוא כל חומר שעלול לגרום לתגובה אלרגית אצל האדם או אצל בעלי חיים על ידי גירוי-יתר של מערכת החיסון) וחי “למחייתו” משלושה דברים:   “מזון” [...]
add-box-bot-img.jpg

תמונות של קרדיות אבק

small-img1.jpg

צילום כרום

small-img2.jpg

ריכוז קרדיות אבק

small-img3.jpg

קרדית אבק

small-img4.jpg

קרדיות אבק-תקריב

gray-box-top-img.jpg
gray-box-bot-img.jpg