כיצד נימנע מאלרגיה לקרדית האבק

קרדית האבק היא תופעה שכיחה בכל בית. היא מופיעה על גבי בדים כמו כיסויי מיטה, וילונות ושטיחים, בחדרים בהם אין אוורור טוב ועל גבי רהיטים ופריטים שונים בבית, ספרים ומוצרי נייר ועוד. היא מלווה אנשים גם בדירות עירוניות וגם בבתים פרטיים באיזורים כפריים יותר. זוהי הסיבה שעם השנים פיתחו רבים אלרגיות ברמות שונות לקרדית האבק. הטיפולים המוצעים היום אמנם יעילים מאד – מתרופות מרשם ותרופות מיוחדות נגד אלרגיות שנמכרות ללא מרשם רופא ועד לפתרונות טבעיים יותר שנמצאו גם הם יעילים מאד.
 
יש כמה דרכים לצמצם את החשיפה לקרדית האבק ולמנוע את הצורך לחפש פתרונות רפואיים או טבעיים. ליקטנו עבורכם כמה טיפים למניעת אלרגיה לקרדיט האבק:

   

 • קרדית האבק מופיעה בדרך כלל על בדים כמו וילונות, כריות, מצעים, שמיכות וכדומה. מומלץ מאד לכבס את מוצרי הבד בבית באופן קבוע ושבועי. בעת חילופי ארונות בתקופות מעבר, חשוב לכבס את השמיכות, המצעים החמים או הקרירים ואת הבגדים שאוכסנו בארון לפני השימוש.
 •  

 • השתמשו באופן קבוע בשואב אבק כדי לשאוב את השטיחים, הוילונות, הספות וכורסאות הבד וגם את מזרוני השינה בבית. בנוסף, ניתן לרכוש היום ציפיות ניילון מיוחדות שמונעות חדירה של קרדית האבק לשמיכות החורף.
 •  

 • נקו באופן קבוע אבק מרהיטים, משענות הכורסאות, שולחן הסלון, מסגרות התמונות ועוד. עשו לכם הרגל לנקות אבק גם ממקומות שאינם נגישים באופן יומיומי כמו ארונות הספרים או קרניזים.
 •  

 • תרסיסים – היום יש תרסיסי מניעת קרדית שניתן לרסס על מזרונים או שטיחים, וילונות וספות בד.
 •  

 • אווררו היטב את חדרי הבית כמה שניתן. גם בחודשי החורף, בימים שטופי שמש, מומלץ מאד לפתוח את החלונות.
 •  

 • אל תשתמשו בניירות ניגוב או ניירות טואלט אם אתם סובלים באופן קבוע מאלרגיות. העדיפו מטליות בד.

 
קרדית האבק מופיעה בכל בית והיא מהווה אתגר מיוחד עבור אנשים שרגישים יותר וסובלים מאלרגיות. ביצוע הפעולות המצויינות כאן, שמירה על ניקיון הבית, אוורור נכון גם באמצעות מערכת האוורור או המיזוג של הבית וכמובן ערנות ותשומת לב גם למקומות מועדים לפורענות כמו מחסנים ועליות גג, תעזור לכם למנוע את האלרגיה.
 
 

VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 5.7/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 0 (from 0 votes)
כיצד נימנע מאלרגיה לקרדית האבק, 5.7 out of 10 based on 3 ratings

מאמרים אחרונים

add-box-top-img.jpg
קרדית אבק הבית- איתכם בכל רגע -לקראת האביב ולקראת חג הפסח המתקרב, קדחת הניקיונות והסידורים הופכת למגפה שפושה בכל בית ובכל מקום בישראל, התורים לשטיפת הרכבים ארוכים, חומרי הניקוי מזמן אזלו ממדפי המכולות, החנויות והסופרים וכל משב רוח חולף, המביא איתו חול, לכלוך ואבק גורם לאלפי קללות וגידופים, כמו גם לניקיון חוזר ונשנה של כל פינה ושל כל מרצפת. אולם, עד [...]
קרדית אבק הבית- כיצד להיפטר ממטריד סדרתי? -אמנם לא מדובר על הישרדות בשטח פתוח ולא על עקרונות של אמנות לחימה ושל קרב מגע ישראלי אך היכולת להיפטר ממטרידים וממזיקים היא יכולת נדרשת והכרחית גם בתחומי הבית ומקום העבודה שלנו. את המטרידים הספציפיים הללו, בניגוד לקולגות האנושיות שלהם, קשה לנפנף בסטירת לחי או באיום לתביעה משפטית, ובכל מקרה, מרבית הסיכוי שהם לא דוברים [...]
כיצד נימנע מאלרגיה לקרדית האבק -קרדית האבק היא תופעה שכיחה בכל בית. היא מופיעה על גבי בדים כמו כיסויי מיטה, וילונות ושטיחים, בחדרים בהם אין אוורור טוב ועל גבי רהיטים ופריטים שונים בבית, ספרים ומוצרי נייר ועוד. היא מלווה אנשים גם בדירות עירוניות וגם בבתים פרטיים באיזורים כפריים יותר. זוהי הסיבה שעם השנים פיתחו רבים אלרגיות ברמות שונות לקרדית האבק. [...]
האם ישנו קשר ישיר בין קרדית אבק הבית לבין התפתחות אלרגיות? -השאלה שבה נעסוק במאמר שלפניכם היא השאלה שבכותרת, אך בטרם נעסוק בשאלה עצמה, נבהיר – למי ששפר מזלו וטרם יצא לו להתוודע ל”קרדית אבק הבית” – שמדובר בחרק זעיר שמתפקד כ”אלרגן” (אלרגן ובאנגלית Allergen-  הוא כל חומר שעלול לגרום לתגובה אלרגית אצל האדם או אצל בעלי חיים על ידי גירוי-יתר של מערכת החיסון) וחי “למחייתו” משלושה דברים:   “מזון” [...]
add-box-bot-img.jpg

תמונות של קרדיות אבק

small-img1.jpg

צילום כרום

small-img2.jpg

ריכוז קרדיות אבק

small-img3.jpg

קרדית אבק

small-img4.jpg

קרדיות אבק-תקריב

gray-box-top-img.jpg
gray-box-bot-img.jpg