זהה האם יש בביתך קרדיות אבק

קרדיות אבק נמצאות בכל מקום בארץ, כאשר הריכוז הגבוה שלהן נמצא באזורים בהם האוויר לח יותר. רובנו נחשפים אל קרדיות אבק בזמן שאנו ישנים כיוון שהן נמצאות על כריות, מצעים ושמיכות. אנשים אשר סובלים מאלרגיה לקרדיות אבק לרוב נאלצים להתמודד עם גרד ונפיחות בעיניים, נזלת מרובה, אסטמה ולעיתים אף פריחה.
 
מהן קרדיות אבק ?
 
שמה של קרדית האבק ניתן לה כיוון שהיא ניזונה מחמורים ארוגניים הנמצאים באבק וכמו כן מתאי עור מתים. לכן, לרוב נמצא קרדיות אבק במקומות כמו ארונות, כריות, שטיחים, מזרנים ועוד. קרדיות אבק חיות לרוב בין שבועיים לבין ארבעה חודשים כאשר במהלך תקופת חייה, הקרדית יכולה להטיל בין שישים למאה ביצים. קרדית האבק היא בעלת משקל אפסי המאפשר לה לעבור ממקום למקום בבית בקלות. בדרך כלל, קרדיות חיות במקום בו הלחות והמעלות גבוהות. הטמפרטורה האידיאלית עבור קרדיות היא 35 מעלות ולחות בגובה של שבעים וחמישה אחוזים.
 
קרדיות אבק – כיצד ניתן להימנע?
 
כיוון שקרדיות האבק עלולות לגרום לתופעות פיזיות מאוד לא נעימות, ישנן מספר עולות שניתן לבצע על מנת לנסות ולהימנע מהופעתן בבית:

     

  • השתדלו לנקות את הבית בתדירות גבוהה תוך שימוש במטליות לחות ומגבונים.
  • לאוורר כריות, שמיכות ואף בגדים בשמש. כיוון שהקרדיות מאוד רגישות לאור השמש, החשיפה תאפשר למנוע את הופעתן.
  • שמירה על טמפרטורה ולחות נמוכות – ככל שהטמפרטורה והלחות בבית תהיה נמוכה, כך יקטן הסיכוי להופעה של קרדיות אבק בבית. במידה ומתגוררים בבית ילדים קטנים, מומלץ אף להקפיא חלק מהצעצועים שלהם ולאחר מכן לנער אותם על מנת לוודא כי אין קרדיות אבק. טמפרטורות נמוכות תאפשר לכם לא רק למנוע קרדיות אבק אלא גם להיפטר מהן במידה והן כבר חיות בבית.
  • שאיבת אבק באמצעות שואב אבק פשוט וקטן, גם אם היא נעשית באופן קבוע אחת לכמה זמן לא תאפשר לכם להיפטר מהופעה של קרדיות אבק. עליכם לעשות שימוש בשואב אבק מקצועי ואיכותי.

 
חומר קוטל קרדית
 
במידה וגיליתם כי אכן יש לכם בבית קרדיות אבק, המלצותיהם של רבים יהיו לרכוש חומר קוטל קרדית. תרסיס זה ניתן לרכוש כמעט בכל מקום, אך הבעיה האמיתית מתחילה עם רצוננו לראות תוצאות וללא הסכנה הטמונה בהרעלת בני הבית ובעלי החיים במידה וישנם.
 
מניסיוננו רב השנים אנו יכולים לקבוע חד משמעית- החומר אינו יכול לפתור את הבעיה בצורה תמידית, ואף מסכן את דרי המקום בשל היותו כימי.
 
לחברת “ארגמן ניקוי ותיקון שטיחים” ישנו את הפתרון הטבעי לבעיה! צרו קשר עוד היום וטפלו בתופעה.
 
 

VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 9.0/10 (8 votes cast)
VN:F [1.9.15_1155]
Rating: +2 (from 2 votes)
זהה האם יש בביתך קרדיות אבק, 9.0 out of 10 based on 8 ratings

מאמרים אחרונים

add-box-top-img.jpg
קרדית אבק הבית- איתכם בכל רגע -לקראת האביב ולקראת חג הפסח המתקרב, קדחת הניקיונות והסידורים הופכת למגפה שפושה בכל בית ובכל מקום בישראל, התורים לשטיפת הרכבים ארוכים, חומרי הניקוי מזמן אזלו ממדפי המכולות, החנויות והסופרים וכל משב רוח חולף, המביא איתו חול, לכלוך ואבק גורם לאלפי קללות וגידופים, כמו גם לניקיון חוזר ונשנה של כל פינה ושל כל מרצפת. אולם, עד [...]
קרדית אבק הבית- כיצד להיפטר ממטריד סדרתי? -אמנם לא מדובר על הישרדות בשטח פתוח ולא על עקרונות של אמנות לחימה ושל קרב מגע ישראלי אך היכולת להיפטר ממטרידים וממזיקים היא יכולת נדרשת והכרחית גם בתחומי הבית ומקום העבודה שלנו. את המטרידים הספציפיים הללו, בניגוד לקולגות האנושיות שלהם, קשה לנפנף בסטירת לחי או באיום לתביעה משפטית, ובכל מקרה, מרבית הסיכוי שהם לא דוברים [...]
כיצד נימנע מאלרגיה לקרדית האבק -קרדית האבק היא תופעה שכיחה בכל בית. היא מופיעה על גבי בדים כמו כיסויי מיטה, וילונות ושטיחים, בחדרים בהם אין אוורור טוב ועל גבי רהיטים ופריטים שונים בבית, ספרים ומוצרי נייר ועוד. היא מלווה אנשים גם בדירות עירוניות וגם בבתים פרטיים באיזורים כפריים יותר. זוהי הסיבה שעם השנים פיתחו רבים אלרגיות ברמות שונות לקרדית האבק. [...]
האם ישנו קשר ישיר בין קרדית אבק הבית לבין התפתחות אלרגיות? -השאלה שבה נעסוק במאמר שלפניכם היא השאלה שבכותרת, אך בטרם נעסוק בשאלה עצמה, נבהיר – למי ששפר מזלו וטרם יצא לו להתוודע ל”קרדית אבק הבית” – שמדובר בחרק זעיר שמתפקד כ”אלרגן” (אלרגן ובאנגלית Allergen-  הוא כל חומר שעלול לגרום לתגובה אלרגית אצל האדם או אצל בעלי חיים על ידי גירוי-יתר של מערכת החיסון) וחי “למחייתו” משלושה דברים:   “מזון” [...]
add-box-bot-img.jpg

תמונות של קרדיות אבק

small-img1.jpg

צילום כרום

small-img2.jpg

ריכוז קרדיות אבק

small-img3.jpg

קרדית אבק

small-img4.jpg

קרדיות אבק-תקריב

gray-box-top-img.jpg
gray-box-bot-img.jpg