הצילו- הילד אלרגי לקרדית האבק

כמו כל הורה לילד רגיש, הייתי די היסטרית כשהפנמתי שהזאטוט שלי מנוזל כבר תקופה די ארוכה, מתעטש בלי שום קשר למזג האוויר, ומגרד בלי סוף את עיניו הנפוחות. לקחתי אותו לאין סוף בדיקות רופאים, ביניהם גם מומחי נשימה, ולבסוף התשובה הייתה חד משמעית, הגוזל שלנו פשוט פיתח אלרגיה לקרדית אבק הבית. שיטוטים ברחבי האינטרנט והסברים חוזרים ונשנים של הרופאים העלו כי מדובר בייצור מקרוסקופי החי באזורים ביתיים וניזון מחלקיקי לכלוך שיש באבק כמו גם מקשקשים זעירים הנושרים מעורם של בני האדם.

מצד אחד, האבחון הרגיע במידה מסוימת את חששותיי משום שאלרגיה כידוע, היא בדרך כלל לא מחלה מסוכנת, אולם מצד שני קרדית האבק נמצאת כאן, אצלנו, בכל חלקה טובה בבית, בעיקר אם היא טיפה לחה וחמימה, עובדה החושפת את בני לסכנה מתמדת. מסתבר ש-90% מאזורי הבית עשויים להפוך ברגע לאתר “בילוי” מועדף על קרדית האבק, ואם תחשבו על זה לרגע, הנתונים הללו מדאיגים.

הבנתי שלעבור דירה זה לא ממש פתרון, מעבר להיבט הכלכלי והחברתי, הרי קרדית אבק הבית תגדיל לעשות ותעבור יחד איתנו למעוננו החדש, ואם לא- חברותיה ישתלטו במהרה על הדירה החדשה. במקום זאת, התחלנו למלא אחר כל ההוראות והטיפים האפשריים שמצאנו למיגור תופעת קרדית האבק.

כל בוקר הוצאתי את המצעים לאוורור בשמש, את בגדי האתמול והפיג’מות שלחתי למכונת הכביסה שעבדה שעות נוספות (משום שכביסה בחום של מעל 60 מעלות משמידה את קרדית האבק), פתחתי את כל חלונות הבית בכדי לאפשר לקרני השמש לחדור ולפגוע בטפיל הנמצא על כורסאות ומזרנים, כיבסתי וילונות אחת לשבועיים, מירקתי רהיטים וספרים, ובקיצור ולעניין השתעבדתי לניקיון הבית.

ולא רק אני.. את הסדר החדש הטלתי על כל בני ביתי, וכך ניקיונות הפכו לסדר יום קבוע אצלנו, בעיקר עם מטליות לחות לאיסוף יעיל של המפגע, המזגן הופעל ללא הפסקה בכדי לייבש ולקרר את החללים עד למצב בו לקרדית אין תנאי גידול הנוחים להתפתחותה, וחשוב מכך, הבית מרוסס ללא הפסקה בתרסיסים האמורים למגר את תופעת הקרדית.

כאשר כל הפעולות שביצענו כשלו, התופעה המשיכה בשל קצב ההתרבות המהיר של הקרדית, ובני נאלץ לכסות את פניו במסכת מגן בכל פעם שמי מאיתנו ניקה את הבית שבנוסף לכל הפעולות, פנינו- בהמלצת הרופא לפיתרון חדש ומהפכני, המאפשר להתמודד עם הקושי בקלות יחסית.

מדובר בשואב אבק בשם hygienitech, שבנוסף לפעולתו השגרתית, קוטל את הטפיל תוך שילוב שתי שיטותף האחת- אור המדמה קרני שמש, והשנייה- פיזור חומרים ירוקים, הקוטלים לחלוטין את הDNA של קרדית אבק הבית. לצערי, המכשיר טרם משווק להמונים, מכיוון שאינו פועל כשואב רגיל אלא מצריך הכשרה וכלים מיוחדים, אך ישנן חברות המתמחות בתחום.

וכך, באמצעות תמיכת בעלי מקצוע “מבית טוב” ניצלנו, והילד..? סופסוף נושם בטבעיות.

 

VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 9.3/10 (3 votes cast)
VN:F [1.9.15_1155]
Rating: +1 (from 1 vote)
הצילו- הילד אלרגי לקרדית האבק, 9.3 out of 10 based on 3 ratings

מאמרים אחרונים

add-box-top-img.jpg
קרדית אבק הבית- איתכם בכל רגע -לקראת האביב ולקראת חג הפסח המתקרב, קדחת הניקיונות והסידורים הופכת למגפה שפושה בכל בית ובכל מקום בישראל, התורים לשטיפת הרכבים ארוכים, חומרי הניקוי מזמן אזלו ממדפי המכולות, החנויות והסופרים וכל משב רוח חולף, המביא איתו חול, לכלוך ואבק גורם לאלפי קללות וגידופים, כמו גם לניקיון חוזר ונשנה של כל פינה ושל כל מרצפת. אולם, עד [...]
קרדית אבק הבית- כיצד להיפטר ממטריד סדרתי? -אמנם לא מדובר על הישרדות בשטח פתוח ולא על עקרונות של אמנות לחימה ושל קרב מגע ישראלי אך היכולת להיפטר ממטרידים וממזיקים היא יכולת נדרשת והכרחית גם בתחומי הבית ומקום העבודה שלנו. את המטרידים הספציפיים הללו, בניגוד לקולגות האנושיות שלהם, קשה לנפנף בסטירת לחי או באיום לתביעה משפטית, ובכל מקרה, מרבית הסיכוי שהם לא דוברים [...]
כיצד נימנע מאלרגיה לקרדית האבק -קרדית האבק היא תופעה שכיחה בכל בית. היא מופיעה על גבי בדים כמו כיסויי מיטה, וילונות ושטיחים, בחדרים בהם אין אוורור טוב ועל גבי רהיטים ופריטים שונים בבית, ספרים ומוצרי נייר ועוד. היא מלווה אנשים גם בדירות עירוניות וגם בבתים פרטיים באיזורים כפריים יותר. זוהי הסיבה שעם השנים פיתחו רבים אלרגיות ברמות שונות לקרדית האבק. [...]
האם ישנו קשר ישיר בין קרדית אבק הבית לבין התפתחות אלרגיות? -השאלה שבה נעסוק במאמר שלפניכם היא השאלה שבכותרת, אך בטרם נעסוק בשאלה עצמה, נבהיר – למי ששפר מזלו וטרם יצא לו להתוודע ל”קרדית אבק הבית” – שמדובר בחרק זעיר שמתפקד כ”אלרגן” (אלרגן ובאנגלית Allergen-  הוא כל חומר שעלול לגרום לתגובה אלרגית אצל האדם או אצל בעלי חיים על ידי גירוי-יתר של מערכת החיסון) וחי “למחייתו” משלושה דברים:   “מזון” [...]
add-box-bot-img.jpg

תמונות של קרדיות אבק

small-img1.jpg

צילום כרום

small-img2.jpg

ריכוז קרדיות אבק

small-img3.jpg

קרדית אבק

small-img4.jpg

קרדיות אבק-תקריב

gray-box-top-img.jpg
gray-box-bot-img.jpg