גורם עיקרי בקשיי נשימה אצל ילדים

העדינות והפגיעות של גוף התינוק מוכרים היטב לכולנו. אין מבוגר שלא מתגייס לטובת הגנה על הפעוט בכל שנותיו הראשונות. החדר שלו מתוכנן לשמירה מקסימאלית על בריאותו ובטיחותו ואנו צועדים איתו יד ביד ומתייצבים לימינו בכל רמ”ח אברינו.
הבעיה הרצינית מתחילה כאשר איננו מודעים לכלל הצרות האורבות בפינה, כמו מכשולים לא מתוכננים העלולים לגרום לפציעות או אלרגיות ילדים נפוצות, ועל כן מתקשים לפעמים למנוע אותן. ילדינו הרך, כידוע, לא רק צומח לגובהו ולרוחבו, אלא אמור לפתח גם את כל מבנה גופו הפנימי. עד להשלמת התהליך, חלק מהמערכות נותרות חלשות וחשופות לפגיעות חמורות.

 

בעת הלידה, אנו מקבלים לידינו יצור עדין, הנראה מושלם כלפי חוץ, ולכן, לא אחת אנו שוכחים כי ישנן מערכות גופניות שטרם התפתחו בצורה מלאה. אחת מהן היא מערכת הנשימה. זו מגיעה למצבה השלם רק בתום כמה חודשים. התפתחותה וגדילתה בסביבה החשופה להשפעות חיצוניות, לחיידקים ומחלות היא הסיבה העיקרית לריבוי בעיות נשימה אצל ילדים, ההופכות לפעמים אף למחלות כרוניות ואסטמה.

 

הגורם האחראי למרבית הבעיות הוא הגורם האלרגני, הנגרם מאחת הסיבות הבאות:
תורשה- תינוקות רבים נולדים עם אלרגיות שהתפתחו בעודם עוברים, ברוב המקרים האלרגיות עברו בגנים על ידי אחד מהוריהם.
חשיפה יתר למזון- אכילה מרובה של סוג מזון מסוים, עשויה לעורר תגובה אלרגנית קשה.
חשיפת יתר לאלרגן- כמות גדולה של חומר זה עשויה לגרום לרגישות.
ילדים שנולדו ללא אלרגיות גנטיות, חשופים בעיקר לאלרגיות הנוצרות מאבקנים- צמחים, פריחה, וריחות, או מאלרגנים- בעיקר קרדית אבק הבית. זאת מכיוון שבגילאים הללו המערכת החיסונית שלהם טרם גובשה למקסימום תפוקה, והיא לא תמיד מצליחה להיאבק בגורמים המפריעים ביעילות.

 

קרדית אבק הבית הוא בעל חיים, שגודלו כחצי מילימטר ושגלליו הם מחוללי תגובות אלרגניות שכיחות. בדרך כלל הגוף אמור להתמודד עם מצב שכזה, אולם מכיוון שילדים לא תמיד חזקים דיים הם הסובלים העיקריים מתופעת הקרדית. הביטוי המיידי של אלרגיה לייצור המיקרוסקופי, מופיע בצורת קוצר נשימה, התעטשויות, נזלת שקופה כרונית, עיניים מגורות ואף גודש נוזלים המשפיע על השמיעה.
תגובות אלרגיות כאלה מעידות, כנראה, על הימצאות קרדית אבק הבית במעונכם. במצבים קיצוניים התופעות חמורות יותר ואף עלולות לגרום לחנק. החשיבות של מיגור התופעה אינה מוטלת בספק והצורך במציאת פתרון יעיל הוא חד משמעי. רק הקטנת כמות המזיקים בסביבת הילד תסייע במניעה, וזאת ניתן להשיג באמצעות שילוב ניקיון קפדני על בסיס יומ-יומי, הקטנת הלחות בבית בכדי למנוע את התרבות הנגיף ושימוש בחומרים דוחי קרדית האבק.

VN:F [1.9.15_1155]
Rating: 5.5/10 (2 votes cast)
VN:F [1.9.15_1155]
Rating: +1 (from 1 vote)
גורם עיקרי בקשיי נשימה אצל ילדים, 5.5 out of 10 based on 2 ratings

מאמרים אחרונים

add-box-top-img.jpg
קרדית אבק הבית- איתכם בכל רגע -לקראת האביב ולקראת חג הפסח המתקרב, קדחת הניקיונות והסידורים הופכת למגפה שפושה בכל בית ובכל מקום בישראל, התורים לשטיפת הרכבים ארוכים, חומרי הניקוי מזמן אזלו ממדפי המכולות, החנויות והסופרים וכל משב רוח חולף, המביא איתו חול, לכלוך ואבק גורם לאלפי קללות וגידופים, כמו גם לניקיון חוזר ונשנה של כל פינה ושל כל מרצפת. אולם, עד [...]
קרדית אבק הבית- כיצד להיפטר ממטריד סדרתי? -אמנם לא מדובר על הישרדות בשטח פתוח ולא על עקרונות של אמנות לחימה ושל קרב מגע ישראלי אך היכולת להיפטר ממטרידים וממזיקים היא יכולת נדרשת והכרחית גם בתחומי הבית ומקום העבודה שלנו. את המטרידים הספציפיים הללו, בניגוד לקולגות האנושיות שלהם, קשה לנפנף בסטירת לחי או באיום לתביעה משפטית, ובכל מקרה, מרבית הסיכוי שהם לא דוברים [...]
כיצד נימנע מאלרגיה לקרדית האבק -קרדית האבק היא תופעה שכיחה בכל בית. היא מופיעה על גבי בדים כמו כיסויי מיטה, וילונות ושטיחים, בחדרים בהם אין אוורור טוב ועל גבי רהיטים ופריטים שונים בבית, ספרים ומוצרי נייר ועוד. היא מלווה אנשים גם בדירות עירוניות וגם בבתים פרטיים באיזורים כפריים יותר. זוהי הסיבה שעם השנים פיתחו רבים אלרגיות ברמות שונות לקרדית האבק. [...]
האם ישנו קשר ישיר בין קרדית אבק הבית לבין התפתחות אלרגיות? -השאלה שבה נעסוק במאמר שלפניכם היא השאלה שבכותרת, אך בטרם נעסוק בשאלה עצמה, נבהיר – למי ששפר מזלו וטרם יצא לו להתוודע ל”קרדית אבק הבית” – שמדובר בחרק זעיר שמתפקד כ”אלרגן” (אלרגן ובאנגלית Allergen-  הוא כל חומר שעלול לגרום לתגובה אלרגית אצל האדם או אצל בעלי חיים על ידי גירוי-יתר של מערכת החיסון) וחי “למחייתו” משלושה דברים:   “מזון” [...]
add-box-bot-img.jpg

תמונות של קרדיות אבק

small-img1.jpg

צילום כרום

small-img2.jpg

ריכוז קרדיות אבק

small-img3.jpg

קרדית אבק

small-img4.jpg

קרדיות אבק-תקריב

gray-box-top-img.jpg
gray-box-bot-img.jpg